Zákaz parkovania v podzemných garážach
Chcem sa Vas opytat na vec zakazu parkovania v garazach.Vsade sa hovori o zakaze parkovania v podzemnych garaz. Niekto tvrdi, ze aj v nadzemnych garaz je zakaz parkovat. Ako to vlastne je a podla akeho zakona alebo predpisu toto nariadenie plati? Chcel by som vidiet presne znenie tohto nariadenia. Nikto totiz nevie nic o tomto nariadeni.Ani samotni montaznici plynovych zariadeni. Nikde som nenasiel zakon, ktory tento zakaz prikazuje.

Stanovisko o ktoré sme požiadali spoločnosť IGAS, s.r.o.:
Jedným z predpisov, ktorý o tom hovorí je Vyhláška č.208/1991 Z.z. o bezpečnosti práce a technických zariadení pri prevádzke, údržbe a opravách vozidiel. Rieši to takto:
§ 12
Garáže, servisy a opravovne
(5) Priestory na garážovanie vozidiel s plynovým zariadením sa musia vybaviť indikátormi s optickou a akustickou signalizáciou výskytu plynu pri dosiahnutí 25% dolnej medze výbušnosti. Po prekročení tejto hodnoty sa musí zakázať vstup do tohto priestoru, zabezpečiť, aby ho všetky osoby opustili, a vykonať opatrenia podľa havarijného plánu.

Ing. Viliam Šedo
IGAS, s.r.o.
www.igas.sk
Ak ste expert a máte iný názor, alebo viete doplniť horeuvedené odpovede doplniť napíšte nám. K svojej odpovedi môžete pripojiť odkaz na stránku s ponukou Vašich služieb.

 
 
Joomla SEF URLs by Artio